Музеї Чернігівщини та Гомельщини: бути сучасним у мінливому світі – КОРЮКІВКА СЬОГОДНІ

Музеї Чернігівщини та Гомельщини: бути сучасним у мінливому світі

Часи змінюються і музеям теж потрібно відповідати сучасності та ламати стереотипи. Про це говорили під час Музейного форуму «Місцеві музеї: нові форми та інновації», який 11 та 12 червня відбувався в Чернігові в рамках проекту «Від партнерства місцевих музеїв до широкого транскордонного співробітництва». Проект фінансується Європейським Союзом у рамках Програми територіального співробітництва країн Східного партнерства ЕаPTC Білорусь – Україна.

Захід зібрав понад 70 учасників, які репрезентували більше 30 музеїв та заповідників Гомельської та Чернігівської областей, інших регіонів України та Білорусі, а також фахівців у галузі культурного менеджменту і збереження історико-культурної спадщини.

За дорученням голови обласної ради Ігоря Вдовенка учасників форуму привітав і побажав плідної роботи його радник Дмитро Никоненко.

Головним завданням форуму було сприяння розвитку місцевих музеїв, налагодження співпраці, спілкування та обмін досвідом між ними. На думку координаторів проекту, це допоможе музеям Гомельщини та Чернігівщини вийти на новий рівень роботи, розкрити свій унікальний потенціал, зміцнити свою роль як місцевих культурних центрів та сприяти розвитку регіону в цілому.

На цьому акцентувала увагу присутніх Наталія Романова — заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації. Адже саме музеї мають відігравати значну роль у становленні громади. Як приклад – історико-археологічний музейний комплекс “Древній Любеч”, який може стати культурним серцем громади. І від того, як працює музей, багато чого залежить в культурному та економічному житті ОТГ.

Доповідачі розмірковували над різними питаннями, які ставить життя. Як саме мають змінюватись музеї XXI століття? Наводили приклади успішних сучасних музеїв у світі, вивчали їх досвід, шукали форми подання інформації та способи залучення нових відвідувачів. «Якщо музеї виступають носіями або відображенням культурної спадщини, то якої або ж чиєї? Адже місцеві особливості та культурні надбання створювались різними людьми, представниками різних етносів, релігій, які жили тут в різний час, при різних державних утвореннях. Де саме проходить межа «своє-чуже»? І чи взагалі музеї повинні робити цей поділ?», – ставить питання Сергій Лаєвський, директор Чернігівського історичного музею. «Адже нехтування чужою спадщиною – це шлях до конфлікту! – додає Зеновій Мазурик, музейний експерт, в.о. президента Українського комітету ICOM, Львів. – Місія музею XXI ст. – це інтерпретація та допомога в осмисленні минулого, а не інструмент політики та банальна схованка речей». Він має створювати емоції, стати атракцією, але, при цьому, не перетворитись на машину для розваг. «Експозиція повинна бути дискусійною та ставити більше питань, ніж давати готові відповіді.», – вважає Олександр Нікітін з філіалу Вєтковського музею старообрядництва і білоруських традицій ім.Ф.Г.Шклярова в Гомелі.

Представники музеїв ділились своїм баченням, особистим досвідом успішної реалізації проектів у музеях та запровадженням інтерактивних засобів у експозиціях, маркетинговими заходами з пошуку та залучення саме свого відвідувача.

Незважаючи на нову для Чернігівщини форму проведення заходу, міжнародний музейний форум став подією, яка матиме позитивні наслідки в культурному житті Сіверського краю та Гомельщини.

Довідково:

Мета проекту “Від партнерства місцевих музеїв до широкого транскордонного культурного співробітництва” – об’єднати низку музеїв Гомельської та Чернігівської областей туристичним транскордонним маршрутом та налагодити співпрацю між ними. Проект реалізується на партнерських засадах на чолі з Гомельською філією громадської організації “Білоруський зелений хрест” в співпраці з Національним університетом “Чернігівський колегіум” ім. Т.Г. Шевченка та Історико-археологічним музейним комплексом “Древній Любеч”. Період реалізації проекту: 2018 рік.

Відділ інформаційного забезпечення та зав’язків з громадськістю
виконавчого апарату обласної ради
за повідомленням PR-менеджера проекту
Олега Герасименка

НОВИНИ РАЙОНІВ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бахмацького району

новини Бобровицького району

новини Борзнянського району

новини Варвинського району

новини Городнянського району

новини Ічнянського району

новини Козелецького району

новини Коропського району

новини Корюківського району

новини Куликівського району

новини Менського району

новини Ніжинського району

новини Новгород-Сіверського району

новини Носівського району

новини Прилуцького району

новини Ріпкинського району

новини Семенівського району

новини Сновського району

новини Сосницького району

новини Срібнянського району

новини Талалаївського району

новини Чернігова

КОМЕНТУВАТИ


*