На Чернігівщині з’явилась нова політична сила – КОРЮКІВКА СЬОГОДНІ

На Чернігівщині з’явилась нова політична сила

 

Це партія «Соціалісти». Варто сказати, що через партійні чвари та надмірні особисті амбіції лідерів, практично, усіх партій соціалістичного (соціал-демократичного) спрямування — ліві сили на політичній мапі України останнім часом були практично відсутні. І це при тому, що соціалістичні ідеї (на кшталт моделі «шведського соціалізму») підтримує майже третина населення країни! І кількість прихильників саме такого соціалізму постійно збільшується — нині це вже стає не тільки європейською, а й світовою тенденцією. Адже саме ліберальна модель економіки привела до світової економічної кризи (що розпочалася 2006 року), яка й досі продовжується.

8 грудня до Чернігова завітали лідери політичної партії «Соціалісти»  Леонід Кожара та Олексій Плотніков аби презентувати як нову політичну силу так і місцеву організацію партії. Нагадаємо, Леонід Кожара — професійний дипломат, екс-міністр закордонних справ України, в минулому головуючий ОБСЄ та ОЧЕС. Олексій Плотніков, доктор економічних наук, депутат Верховної Ради двох скликань, Заслужений економіст України.

 

Свій візит у Чернігові гості розпочали з покладання квітів до пам’ятника «Борцям за волю та незалежність України». Тим самим віддаючи шану всім, хто віддав життя задля миру та існування нашої держави. Під час церемонії голова обласної парторганізації Сергій Андрос з сумом зауважив, що в ці дні, коли вся Україна вшановує пам’ять жертв Голодоморів — у Чернігові й досі відсутній пам’ятник, присвячений цим трагічним подіям.

А буквально за півгодини у прес-центрі «Чиста політика» відбувся брифінг для місцевих журналістів, в якому також взяв участь і очільник міської організації партії «Соціалісти» Володимир Сивуха.

За словами голови партії Леоніда Кожари, Політична партія «Соціалісти» створена минулого року. Але, активну діяльність розпочала у вересні поточного року, розробивши реальну економічну програму партії, з якою не соромно як приймати участь у виборах так і розмовляти з пересічними громадянами. Тобто — ніякого популізму й пустопорожніх обіцянок.

Леонід Кожара вважає, «що відсутність у Парламенті партії лівого спектру дуже негативно позначається на економічній ситуації в країні. Тоді як у Європі соціал-демократичний рух надзвичайно поширений і нині набирає все більшої популярності. Так з 28 країн Європейського Союзу у 12-ти при владі соціал-демократи або соціалісти».

За модель, варту наслідування, Леонід Кожара пропонує так званий «шведський соціалізм». Свого часу він працював Послом України у Швеції і на власному досвіді бачив всі переваги такого способу життя. За його словами, «шведи здійснювали реформи у 60-х роках минулого століття, однак вони завчасно оголосили про три базових принципи, які недопустимі у ході реформ. А саме, реформи не повинні : носити антисоціальний характер; збільшувати розрив між найбагатшими і бідними; мають призводити до зростання кількості робочих місць».

Всі ці принципи, на превеликий жаль, порушені у ході реформ в Україні. Як результат, країна перебуває (за рейтингами Світового банку) у числі країн, про які складно говорити як про такі, що відбулися.

Нинішня економічна й фінансова криза бере початок від кризи у США 2006 року і триває понині. І ця криза свідчить про те, що ліберальна модель економіки програла у світовій конкуренції.

Перегляду потребує і зовнішньополітичний курс України, вважають «Соціалісти»: «ми маємо обирати оптимальні варіанти співробітництва як з Європейським Союзом так і з іншими країнами. При цьому Україна не може зосереджуватися тільки на одному напрямі. Ми маємо відновлювати економічні стосунки передусім по всьому периметру державного кордону: і на заході, і на півночі, і на півдні, і на сході. Ми повинні стати не проваллям, а мостом для міжнародної економічної співпраці».

 

1212

На фото: Володимир Сивуха, Леонід Кожара, Олексій Плотніков, Сергій Андрос.

 

На думку заступника голови партії Олексія Плотнікова, в Україні культивується так званий вульгарний ринок, де виживає сильніший, де вітається несплата податків, де влада піклується лише про свої приватні інтереси. Він окреслив стратегічні напрямки зусиль своєї політичної сили. Головні з них: держава зобов’язана забезпечувати гідний рівень доходів своїх громадян; охорона здоров’я та освіта мають бути не на словах, а наділі — доступними, якісними та насправді безкоштовними для всіх без винятку громадян.

Як повідомив підприємець і голова міської парторганізації Володимир Сивуха, у політиці він тільки розпочинає свій шлях, до чого його спонукав власний досвід незахищеності підприємців у нашій країні. Змінювати систему оподаткування і захищати людей — такі головні завдання для себе він бачить у політичній діяльності.

Зі слів лідера обласної організація партії Сергія Андроса, «у політиці він має досвід — був народним депутатом двох скликань. Але кілька років тому взяв тайм-аут і зайнявся роботою на землі: посадив сад, ягоди, завіз з Угорщини і почав вирощувати свиней.

Мабуть, то було правильний крок з мого боку. Але, минув рік, потім другий та третій і постало питання — що ж далі. Ситуація і в політиці, і в економіці все гірше і гірше. І хоча було важко приймати рішення щодо повернення в політику — прийняв пропозицію керівництва партії «Соціалісти». Мене  обрали головою обласної парторганізації, в якій нині вже налічується 432 члени. У 4-х районах діють на постійній основі районні осередки, у Чернігові — міський. З нового року мапа діючих організацій в області значно розшириться. Запрошую приєднатися до нас нових (у політиці) людей. Які мають бажання дійсно «переламати» економічну ситуацію в країні й мають сили витримати випробування «владою».

 

І наостанок. Можемо констатувати, що партія «Соціалісти» не тільки декларує позитивні для України гасла, а й пропонує проведення дуже потрібних країні реформ. Крім того, виступає за об’єднання всіх соціалістичних і соціал-демократичних сил в Україні.

Тому появу нової політичної сили, яка має конкретну ідеологічну та економічну програми соціального спрямування можна тільки вітати.

Однак, які будуть політичні результати партії, покаже тільки час і конкретна діяльність нової політичної сили.

 

Олександр ШИЛО

КОМЕНТУВАТИ


*