Наступного літа Чернігів буде ще більш зеленим і квітучим – КОРЮКІВКА СЬОГОДНІ

Наступного літа Чернігів буде ще більш зеленим і квітучим

Комунальне підприємство «Зеленбуд» Чернігівської міської ради, яке доглядає за третиною зелених насаджень міста, в наступному році планує:

На 2017-2020 роки підприємством заплановано капітальний ремонт газонів в обсязі 34,7 га. Необхідність улаштування такої площі газонів зумовлена тим, що більшість газонів в місті знаходяться в незадовільному стані, витоптані, захаращені бур’янами, а також частина газонів пошкоджена під час ремонту узбіч доріг та встановлення нових бордюрів по місту. Ремонтні роботи проводитимуться:

встановлення нових бордюрів по місту. Ремонтні роботи проводитимуться:

Період виконання Обсяг, 100 м 2 Перелік об’єктів
2017 475,0 вул. Шевченка, вул. І. Мазепи, проспект Миру, вул. Гетьмана Полуботка, Вузький бульвар, вул. Рокоссовського
2018 905,68 вул. Кирпоноса, вул. Магістратська, вул. Коцюбинського, пр-т Перемоги (частково), пл. Перемоги, вул. Толстого, вул. Преображенська, вул. І. Мазепи (від пл. Перемоги до вул. Ушинського)
2019 956 вул. Козацька, вул. Пухова, малий пр-т Перемоги, вул. Бєлова, вул. Доценка, вул. Захисника України, вул. 1-го Травня; пр-т Перемоги (частково)
2020 1133,8 Газони на в’їздах в місто (Гомельському, Київському, Новгород-сіверському, Михайло-Коцюбинського), вул. Музична, вул. Незалежності, вул. Попудренка

Улаштування нових газонів потребує не тільки посіву нової газонної трави, а також внесення значного шару нового родючого ґрунту. Перелік цих об’єктів необхідно буде узгоджувати з часом та місцем здійснення ремонтів доріг.

Окрім проведення поточних робіт з садіння, догляду та санітарного очищення зелених зон міста, необхідне проведення капітальних ремонтів парків, бульварів, площ та зелених зон міста: парку ім. Богдана Хмельницького, зеленої зони біля Будинку Обрядів, бульвару по пр. Миру (від вул. С. Русової до вул. І. Мазепи), площі Небесної Сотні, на Вузькому Бульварі, на Алеї Героїв, у сквері ім. М. Попудренка, у Мар’їному Гаю, в Центральному парку культури і відпочинку.

 

Підсумки року

На даний час КП «Зеленбуд» вже виконало більшість запланованих на поточній рік робіт. Цього року по місту вперше влаштоване вертикальне озеленення. А саме, встановлені металоконструкції з термочашами на розподільних смугах та зелених зонах вздовж доріг у вигляді арок, тюльпанів, серця та стійок з термочашами. Також влаштовані газони та квітники. Загалом по місту цього літа було встановлено 307 термочаш на суму понад 1 млн. грн. Стійки з термочашами є по вул. Рокоссовського, вул. Грибоєдова та вул. 1 Травня, біля РАЦсу та на Привокзальній площі, на перехресті вул. Бєлова та вул. Кільцевої (р-н Епіцетру).

На зимовий період термочаші по вул. Рокоссовського для більш естетичного вигляду замінили на металеві конструкції з пам’ятками міста.

Серед виконаних підприємством робіт також капітальний ремонт зелених насаджень на бульварі по пр-ту Миру. Тут влаштовані газони з внесенням ґрунту, посаджені квіти, кущі, дерева, посадки оздоблені інертними матеріалами, видалені та обрізані дерева, а також облаштована система поливу.

Роботи на другій частині бульвару по пр. Миру ( від переходу біля облради до площі Небесної Сотні) планується проводити навесні. На цій території вже підготовлено ґрунт.

Цього року також виконано капітальний ремонт лісопарку Кордівка на загальну суму 435 тис. грн. Територія лісопарку розчищена від порослі, видалені, обрізані та скроновані кілька дерев. Також облаштовано 5 місць масового відпочинку: встановлені столи, лави, доріжки зі спилів, місця для вогнищ. По лісопарку розміщено 10 лав.

Крім виконання робіт з капітального ремонту, виконуються і роботи з поточного ремонту зелених зон міста, зроблено ремонт ділянки в парку ім. Коцюбинського (вивезення сміття, видалення та обрізання дерев, встановлення паркану), деякі роботи з облаштування пляжу «Золотий берег». Постійно ремонтуються малі архітектурні споруди (лави, стели, пам’ятники), підземні переходи (мікрорайон Шерстянка, на перехресті вул. Героїв Чорнобиля та пр-ту Миру), зупинки громадського транспорту (відремонтовано 31 зупинка). Також ведуться роботи по збереженню об’єктів природно заповідного фонду в Урочищі “Святе”.

Відділом з контролю за благоустроєм міста КП «Зеленбуд» ведеться обстеження і контроль за станом зелених насаджень, об’єктів благоустрою міста: парків, скверів, майданчиків, тротуарів та інших об’єктів благоустрою загального користування. Також здійснюється контроль за утриманням об’єктів благоустрою комунальної власності та проводиться робота з укладення договорів про пайову участь в утриманні цих об’єктів.

 

НОВИНИ РАЙОНІВ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бахмацького району

новини Бобровицького району

новини Борзнянського району

новини Варвинського району

новини Городнянського району

новини Ічнянського району

новини Козелецького району

новини Коропського району

новини Корюківського району

новини Куликівського району

новини Менського району

новини Ніжинського району

новини Новгород-Сіверського району

новини Носівського району

новини Прилуцького району

новини Ріпкинського району

новини Семенівського району

новини Сновського району

новини Сосницького району

новини Срібнянського району

новини Талалаївського району

новини Чернігова

КОМЕНТУВАТИ


*