У Коропі грають у “мистецький футбол” – КОРЮКІВКА СЬОГОДНІ

У Коропі грають у “мистецький футбол”

Вчора на обласному новинному інтернет-ресурсі «ЧЕline» з’явився матеріал про Коропську школу мистецтв. Але не про чергову перемогу чи досягнення, а про ситуацію із невиплатою заробітної плати педагогам, яку журналістам розповіли працівники. У сюжеті звучить ствердження про те, що ні Коропська об’єднана  громада, ні районна адміністрація не хоче брати на баланс заклад і платити заробітну плату. Ситуацію журналісти назвали «Мистецьким футболом». Але на жаль, всієї суті питання вони не висвітлили… Як хоча б і те, що станом на вчора 36% коштів річного фінансування школи мистецтв передані із селищного бюджету до районного.

Ситуація, що склалася, згідно сюжету, уже взята на контроль області, хоч питання і «складніше, ніж ми його бачимо». Навіть заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова прямо не відповіла на запитання журналіста про те, чи знаходиться Коропська школа мистецтв у підпорядкуванні адміністрації,  зазначивши, що є деякі моменти у фінансуванні.

Щодо нюансів перебування школи мистецтв на балансі адміністрації −  то це, певною мірою, так і є. Хоч громада офіційно і не має заклад у своєму підпорядкуванні, та все ж у її фінансуванні участь бере. Так майже 889 тисяч гривень (а це аж 36% річної потреби) цьогоріч уже були передані районному бюджету на утримання школи мистецтв.

− Тому дивно було чути в сюжеті про те, що мистецтво нікому не потрібне, влада відфутболює викладачів, а голові об’єднаної громади треба розуміти, що в школі мистецтв навчаються діти його громади, − говорить селищний голова Віктор ЖУРАВЕЛЬ.

− При формуванні бюджету ОТГ на 2018 рік враховано річну потребу в коштах на утримання районної Коропської школи мистецтв, розраховану Відділом культури райдержадміністрації, на балансі якої і знаходиться даний заклад, − зазначає начальник фінансового управління селищної ради Наталія БАСАНЕЦЬ. У результаті на утримання школи мистецтв у селищному бюджеті передбачили 2 млн 465 тис. 500 грн (на заробітні плати, енергоносії та послуги зв’язку). Станом на 22 травня з них передали фактично 888 тисяч 700 гривень.

Загалом же, як пояснила фінансист, до районного бюджету із запланованих 4 мільйонів 634  тисяч 500 грн субвенції уже передано 1 мільйон 851 тисячу 300 гривень.

Отож роль громади у фінансуванні школи мистецтв видно із цифр. Прикро, що не показавши цього, у сюжеті звинуватили ОТГ в небажанні приймати заклад на свій баланс. Та і мало хто за межами Коропщини знає, що бажання громади забрати заклад у своє підпорядкування може і не знайти реалізацію. Згадати хоча б те, що нещодавно районні депутати відхилили звернення громади про передачу їй районного будинку культури через відсутність спільної думки щодо поділу майна РБК.

Відділ інформаційної діяльності, програмного забезпечення
та комунікацій з громадськістю
виконавчого апарату Коропської селищної ради

НОВИНИ РАЙОНІВ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бахмацького району

новини Бобровицького району

новини Борзнянського району

новини Варвинського району

новини Городнянського району

новини Ічнянського району

новини Козелецького району

новини Коропського району

новини Корюківського району

новини Куликівського району

новини Менського району

новини Ніжинського району

новини Новгород-Сіверського району

новини Носівського району

новини Прилуцького району

новини Ріпкинського району

новини Семенівського району

новини Сновського району

новини Сосницького району

новини Срібнянського району

новини Талалаївського району

новини Чернігова

КОМЕНТУВАТИ


*